Sukces sportowy jest zdeterminowany szeregiem czynników, wśród których niewątpliwie najważniejszą rolę odgrywają predyspozycje genetyczne i odpowiednie wyszkolenie.
Czy pośród wielogodzinnych treningów i obowiązków życia codziennego jest miejsce na prawidłowe żywienie?
Czy warto poświęcić czas na wypracowanie odpowiedniej strategii żywieniowej? Dostępne badania naukowe wskazują, że odpowiednia dieta i ewentualna suplementacja są w stanie podnieść wydolność organizmu nawet o 10-15%.
W dobie rywalizacji sportowej na najwyższym szczeblu i różnic liczonych w milisekundach, już kilka procent przesądzić może o zwycięstwie lub przegranej.

Misją mojej działalności jest poszerzanie świadomości i dostarczanie rzetelnych informacji na temat metod usprawniania wydolności fizycznej i skuteczności popularnych suplementów diety oraz wspieranie sportowców w uzyskiwaniu zamierzonych celów.Maja Tomczyk

Jestem dietetykiem sportowym, absolwentką Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, zaś obecnie, asystentem w Zakładzie Biochemii Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Oprócz prowadzenia zajęć dydaktycznych z zakresu żywienia i suplementacji w sporcie, biorę udział w realizacji projektów naukowych związanych ze wspomaganiem możliwości wysiłkowych.

Na co dzień współpracuje ze sportowcami o różnym stopniu wytrenowania oraz osobami borykającymi się z chorobami dietozależnymi. Dodatkowo, systematycznie podnoszę kwalifikacje uczestnicząc w konferencjach z zakresu dietetyki zarówno jako uczestnik, organizator jak i prelegent .


WYBRANE WYDARZENIA, W KTÓRYCH UCZESTNICZYŁAM:

-Staż naukowy w University of Stirling w Szkocji, pod kierownictwem prof. Kevina Tiptona, lipiec-wrzesień 2017
-21st annual congress of the European College of Sport Science, Vienna, 6-9.06.2016
-Współorganizacja 1 Zjazdu Polskiego Towarzystwa Dietetyki Sportowej w Warszawie, 2-3.10.2015
-International sport and exercise nutrition conference, New Castle, 16-18.12.2015
-Współorganizacja ogólnopolskiej konferencji Fit-Medical w Gdańsku, 24.01.2015
-International sport and exercise nutrition conference, New Castle, 16-18.12.2014SPORTOWCY ORAZ FIRMY Z KTÓRYMI WSPÓŁPRACUJE/WSPÓŁPRACOWAŁAMTomasz Jabłoński, bokser. Czterokrotny medalista mistrzostw Polski wagi średniej, wicemistrz Europy, Olimpijczyk Igrzysk w Rio de Janeiro w 2016r.


Joanna Jaworska, judocka. Brązowa medalistka Mistrzostw Europy Juniorów, dwukrotna złota medalistka Pucharu Europy,trzykrotna mistrzyni Polski w kategorii powyżej 78 kg


Krzysztof Staniszewski, triatlonista. Uczestnik Mistrzostw świata na dystansie ½ Ironmana,Wielokrotny polski medalista w kategorii wiekowej na dystansie długim i sprinterskim.


Pomorska Federacja Sportu - organizacja szkoleń dla trenerów wybranych dyscyplin sportowych
Czasopismo ,,Bieganie’’ , Strona internetowa ,,Trening Biegacza’’- redagowanie artykułów poruszających zagadnienia żywienia i suplementacji w sporcie.