Sukces sportowy jest zdeterminowany szeregiem czynników, wśród których niewątpliwie najważniejszą rolę odgrywają predyspozycje genetyczne i odpowiednie wyszkolenie.
Czy pośród wielogodzinnych treningów i obowiązków życia codziennego jest miejsce na prawidłowe żywienie?
Czy warto poświęcić czas na wypracowanie odpowiedniej strategii żywieniowej? Dostępne badania naukowe wskazują, że odpowiednia dieta i ewentualna suplementacja są w stanie podnieść wydolność organizmu nawet o 10-15%.
W dobie rywalizacji sportowej na najwyższym szczeblu i różnic liczonych w milisekundach, już kilka procent przesądzić może o zwycięstwie lub przegranej.

Misją naszej działalności jest poszerzanie świadomości na temat istoty żywienia u osób obciążonych zwiększonym wydatkiem energetycznym, dostarczanie rzetelnych informacji na temat metod usprawniania wydolności fizycznej i skuteczności popularnych suplementów diety,
i w końcu wspieranie sportowców w uzyskiwaniu zamierzonych celów.

Maja Tomczyk

Jestem absolwentką kierunku dietetyka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
Głównym obszarem moich zainteresowań jest żywienie i suplementacja osób aktywnych fizycznie, ze szczególnym uwzględnieniem dyscyplin wytrzymałościowych i drużynowych. Pierwsze kroki w dziedzinie żywienia sportowego stawiałam jeszcze w trakcie studiów, poprzez współpracę z jednym z najlepszych specjalistów ds. dietetyki sportowej w Polsce-dr. Jakubem Czają.

Ponadto współpracowałam z Zakładem Bioenergetyki i Fizjologii Wysiłku Fizycznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie realizowałam pracę licencjacką a następnie magisterską.
Obecnie kontynuuje rozwój naukowy w Zakładzie Biochemii Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, gdzie oprócz prowadzenia zajęć dydaktycznych, biorę udział w realizacji projektów naukowych związanych ze wspomaganiem możliwości wysiłkowych w sporcie.

Na co dzień współpracuje ze sportowcami o różnym stopniu wytrenowania oraz osobami borykającymi się z chorobami dietozależnymi. Dodatkowo, systematycznie podnoszę kwalifikacje uczestnicząc w konferencjach z zakresu dietetyki zarówno jako uczestnik, organizator jak i prelegent .

WYBRANE KONFERENCJE W KTÓRYCH UCZESTNICZYŁAM:

-21st annual congress of the European College of Sport Science, Vienna, 6-9.06.2016
-Współorganizacja 1 Zjazdu Polskiego Towarzystwa Dietetyki Sportowej w Warszawie, 2-3.10.2015
-International sport and exercise nutrition conference, New Castle, 16-18.12.2015
-Współorganizacja ogólnopolskiej konferencji Fit-Medical w Gdańsku, 24.01.2015
-International sport and exercise nutrition conference, New Castle, 16-18.12.2014