O nas

Maja Tomczyk

Założycielka zywieniewsporcie.com Doktor nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauk o kulturze fizycznej. W trakcie swojej działalności miała/ma przyjemność współpracować z czołowymi polskimi sportowcami, takimi jak Marta Łagownik (triatlon), Joanna Jaworska (judo) czy Tomasz Jabłoński (boks). W ramach pracy naukowej współpracowała/współpracuje z naukowcami zajmującymi się dietetyką sportową, biochemią oraz fizjologią, wśród których wymienić można prof. Jędrzeja Antosiewicza, dr Jakuba Czaję, prof. Philipa Caldera czy prof. Keitha Baar.
Odbyła staż naukowy w University of Stirling w Szkocji, pod kierownictwem prof. Kevina Tiptona, czołowego światowego specjalisty zajmującego się metabolizmem białka. Obecnie kierownik grantu naukowego Preludium, którego tematyka obejmuje zastosowanie kwasów tłuszczowych omega-3 w sporcie. Wśród konferencji naukowych, w których uczestniczyła wymienić można:
 •  Congress of the European College of Sport Science (Vienna, 2016 r.)
 • International Sport and Exercise Nutrition Conference (New Castle 2014 i 2015 r.)
 • 1 i 2 Zjazdu Polskiego Towarzystwa Dietetyki Sportowej w Warszawie (2015 i 2016 r.)
 • Kurs Dietetyki Sportowej organizowany przez Akademię Dietetyki Sportowej (2019 r.)
Szczególnym zainteresowaniem darzy praktyczne aspekty żywienia i suplementacji w sportach wytrzymałościowych, w szczególności w triatlonie i biegach długodystansowych. Uważa, że sposób żywienia powinien być dopasowany do potrzeb, umiejętności i możliwości podopiecznego, i może uwzględniać gotowe rozwiązania, takie jak catering dietetyczny czy żywienie ,,na mieście’’. Prywatnie miłośniczka natury, biegania i muzyki filmowej.

Katarzyna Przewłócka

Doktorantka w Zakładzie Bioenergetyki i Fizjologii Wysiłku Fizycznego na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, której działalność naukowa jest ściśle związana z dietetyką sportową. Jej zainteresowania naukowe obejmują przede wszystkim zastosowanie probiotykoterapii u sportowców. Mocno zaangażowana w rozwój nauki – prowadziła badania naukowe z udziałem światowej klasy zawodników mieszanych sztuk walki oraz zawodników biegów długodystansowych. Autorka licznych publikacji naukowych, które ukazały się w prestiżowych zagranicznych czasopismach takich jak Nutrients czy Cancers. Poza studiami, swoją wiedzę wciąż poszerza poprzez udział w licznych konferencjach i szkoleniach, wśród których wymienić można:
 • Kurs Dietetyki Sportowej organizowany przez Akademię Dietetyki Sportowej

 • Konferencja Dietetyki Sportowej organizowana przez Akademię Dietetyki Sportowej

 • Żywienie i Suplementacja w sportach walki organizowane przez Feldman Nutrition

 •  VIII i IX Kongres Polskiego Towarzystwa Żywienia Klinicznego

 •  Kurs Leczenia Żywieniowego w Warunkach Domowych i Szpitalnych
  organizowany przez Polskie Towarzystwo Żywienia Klinicznego

Od dzieciństwa związana ze sportem. Dwukrotna Mistrzyni Polski w aerobiku sportowym, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski i Pucharu Polski oraz reprezentantka Polski na Mistrzostwach Europy w 2019 roku. Dodatkowo amatorsko trenuje cross fit. W przeszłości przez kila lat trenowała kick-boxing, aktualnie miłośniczka sportów walki. Jest zwolenniczką strategii żywieniowych popartych dowodami naukowymi. Uważa, że dieta powinna być dopasowana indywidualnie, z uwzględnieniem stanu zdrowia oraz preferencji zawodnika.

Popracujmy razem nad rozplanowaniem Twojej diety!